W piątek w Biegu Nocnym, w sobotę w Mini Cracovia Maraton

Kilkanaście godzin po wygranej Adama Czerwińskiego i Agnieszki Cader w Biegu Nocnym na 10 km, wszyscy śledzący tegoroczne Krakowskie Spotkania Biegowe przeżyli swoiste deja vu. Tych dwoje okazało się najlepszymi również na mecie 10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego!

Reprezentant Wawelu Kraków 1/10 długości trasy maratonu pokonał w czasie 12:45. Co ciekawe, Czerwiński uczestniczył też w Biegu o Puchar Radia RMF FM, w którym zajął czwarte miejsce. Jak zapowiedział, to jeszcze nie koniec jego przygody trwającymi Krakowskimi Spotkaniami Biegowymi i jutro ma jeszcze zamiar wystartować w Biegu w Krawacie (1 km, start o godz. 9:20 na Rynku Głównym, tuż po rozpoczęciu 14, PKO Cracovia Maraton – przyp. MCH). Ma więc szansę na biegowy hat-trick!

Agnieszka Cader uzyskała czas 14:39 i zwyciężyła w Mini Cracovia Maraton po raz drugi z rzędu, poprawiając swój ubiegłoroczny rezultat o 11 sekund.

W odbywającym się w ramach 10. Mini Cracovia Maraton Krakowskim Biegu Rodzin tiumfowała drużyna "Jacki Team" z Opoczna - Jacek, Szymon, Łucja (najlepsi również w Biegu Par Radia RMF FM -przyp. MCH) oraz Joanna Wiktorowiczowie.

Bieg ukończyło 880 osób (zgłoszonych było 1138, a pakiety startowe odebrało 955 z nich).